01.09.2020

 
Mailinglist

Zaregistrujte sa pre odber noviniek a pozvánok našej galérie prostredníctvom e-mailu.


« zoznam

Archív


ZUZANA GRAUS RUDAVSKÁ
10.11. - 04.02.2022

.
ZUZANA GRAUS RUDAVSKÁ
INSPIRATION / ILLUMINATION
Objekt / Obraz / Socha / Šperk
.

.

Výstava  INSPIRATION / ILLUMINATION predstaví prierez mojej tvorby v rôznych médiách, a bude zahřňať objekt, obraz, kresbu, maľbu a umelecký šperk.

Je však pre mňa podstatné poukázať aj na samotnú inšpiráciu celej mojej tvorby, ktorou je príroda. Celkom prirodzene si po celé roky moje diela po ich dokončení fotografujem v prostredí prírody, kde dostávajú nový význam , zapadajúc do svojho okolia z ktorého vzišli. Divák tak bude mať možnosť uvidieť aj krátke video a umelecké fotografie, ktoré reflektujú vývin mojej tvorby od prvého momentu mojej inšpirácie až po hotové dielo.

V posledných rokoch zohráva dôležitú úlohu Svetlo a jeho odrazy v mojej tvorbe krištáľových objektov. Súčasťou výstavy bude zahřňať aj inštaláciu viacerých objektov vytvorených z drôtikov,   kovu a ďalčích materiálov kombinovaných s polodrahokamami a prírodným lešteným krištáľom.  

Napriek ich pomerne komornému rozmeru sa pomocou svelta menia na žiariace objekty, ktorých odlesky a tieňohra v celom priestore, do ktrorého divák vstupuje, zmenia celý jeho charakter. 

Nakoľko sa vo svojej tvorbe počas 30tich rokov venujem profesionálne simultárne viacerým médiám naraz,  ide o celkové predstavenie mojej tvorby v kontexte vytvorenia akéhosi môjho vlastného sveta, do ktorého divák vstupuje, a stáva sa jeho súčasťou aj prelínajúcimi sa lúčmi svetla, ktoré naň dopadá.

 .